.... RSS zdroj .......

Spousta stránek se stejným zaměřením jako tyhle jsou popsané tím, že nebudou uvádět žádné informace ani fotografie při této tematice... Jenže lidi potřebujou otevřít oči!!!!!
Další věc je pochybná kosmetika.... Nevěřte nikomu, kdo nevlastní certifikát! Stále omýlaný Oriflame nebo Avon... Odpověď na ně zní takto: Vyhlašují že netestují.... dejte si pozor! Certifikát nevlastní, oni sami testy neprovádí, ale používají složky, které testovány byly! Vážně chcete být těmi, kdo zničí život pro krásu? Probuďte se! Na této stránce naleznete i seznam netestujících firem s certifikátem, určitě si zde najdete své oblíbené... Proč stát za pochybnými principy, když najdete spoustu spolehlivých? PROSÍM, UZNEJTE UŽ KONEČNĚ MOU PRAVDU!!!!!

Podepište nějaké naše PETICE...

Říjen 2012

4. října - dnes - Světový den zvířat

4. října 2012 v 8:00 | Malorin Ikafati
Dnes je to tady, konečně. Lidé slaví spoustu svátků, někteří slaví i svátky a narozeniny svých zvířat. Ale co ti bez lidí? Se špatnými lidmi? Nebo jen prostě s těmi co to neslaví? Pro ty všechny je tu univerzální svátek. Všichni psi, koně, kočky, myši, králíci, ptáci, ale třeba i veverky a lesní zvěř! Ti všichni mají dneska svátek. Co budeme dělat....?

Les
Všechna lesní zvířata si něco zaslouží. Máte přístup k lesu? Můžete ptačím obyvatelům rozvěsit lůj, nebo udělat jakousi otevřenou boudičku na stromě a do ní nasypat zrní. Můžete nakoupit seno a slámu a býložravým kopytnatcům ji nasypat do koryt. Každý větší les má mýtinu a koryto...
Víte, kde bydlí rodinka zajíců nebo králíků? Nechte jim nějakou pochoutku kousek od nory, oni si ji najdou. Nemyslím chemické ,,dobroty. Stačí třeba, pro ně v této době nedosažitelné ovoce. Třeba kousek jablka sem, nebo kousek okurky tam.

Město - nemám domácí zvířata
Nemáte? Nechcete? Jste alergičtí nebo nemáte prostor? To ale nevadí. I tak můžete pomáhat. Ve městě můžete zajít do zoo a finančně přispět, můžete v zoo adoptovat zvíře nebo koupit krmivo. Nebo stačí zajít do parku, tam zanechat ptákům lůj, nebo zrní v krmýtkách, která jsou v některých parcích. Pokud v tom vašem nejsou, prostě nějaké udělejte. Stačí vzít barevnou PET lahev, u dna vystřihnout čtvercovou díru asi 12x7 cm, přibližně. Pak už jen zavěste na strom a nasypte zrní...
Pokud máte balkon, nebo i jen trochu větší parapet, můžete krmítko zavěsit i k vám domů...
V jedné z dalších možností...
Chcete mazlíčka? Plánujete ho? Nekupujte. Zajděte raději do útulku. Tam jsou potřební.

Město - mám domácí zvíře
Zde máte spoustu možností, stejně jako v předchozí možnosti, ale o jednu se nám to tu zvyšuje. Máte psa? Kupte mu nový obojek, vodítko, obdarujte ho extra dlouhou procházkou nebo mu třeba dovolte spát s vámi v posteli... Máte jiné zvíře? Kočičku? Můžete jí koupit sušené rybičky, kočičí pochoutku. Ráda se nechává hladit, nebo česat? Věnujte se jí extra dlouhou dobu, pokud to má ráda, vezměte ji na klín, hlaďte ji nebo češte, ať se cící jako královna. Ráda si hraje? Kupte jí nové hračky, čas věnujte hraní si s ní. Vymýšlejte pro ni aktivity a dělejte jí dobře. Pokud máte nějakého velkého ,,hlodavce'', jako jsou morčata nebo králíci... Mají ohryzaný domeček? Starší? Kupte nový. Pokud není moc zima, můžete vzít třeba i na vodítku své zvíře ven, nechat ho na čerstvé trávě... Pokud ho míváte doma spíš v kleci, dopřejte mu dlouhou volnost, v pokoji mu můžete připravit i prolézačky, které se běžně dají koupit v obchodě, nebo zapojte fantazii a něco ukuťte doma. Pokud máte hlodavce z menších, jako je křeček, nebo myš, či potkan, není nic snazšího, než i jemu koupit nový domeček, hračky a prolézačky. Je to všude stejné, i jemu můžete dopřát v tento den mnohem více volnosti. I jeho můžete vzít ven na trávu... I jemu můžete něco vyrobit. Je toho spousta, tak zapojte fantazii a dopřejte svým mazlíčkům královský den.

Útulky
Můžeme přispět peněžně, poslat krmivo, nebo deky a piškoty pro útulky psí. Můžeme se jim o zvířata postarat, vyvenčit psy nebo uklidit klece a dát najíst ostatním. Můžeme jednomu z nich dát nový život adopcí. Pokud máme zvíře, a vyhazujeme staré věci, můžeme je věnovat. Pokud nám zvíře zemřelo, nebo ho z nějakého jiného důvodu musíme dát pryč, nejlepší způsob, kam dát jeho věci je věnování útulkům...


Tento den je pro spoustu zvířat obyčejným. Vytvořili ho lidé. Takže jen vy - lidé můžete zajistit, aby nikdy obyčejný nebyl....

TAK DO TOHO!


Malorin Ikafati

Aktuální akce pro veřejnost:

kliknutím zobrazíš stránku.....

Nový ročník! Nakrm psa - zn. spěchá to! Opět můžeme nakrmit psy jedním ze čtyř kliknutí. Další ročník akce s aktuálními pejsky k nakrmení najdete ZDE (http://nakrmpsa.spechato.cz/)

DMS Přispění přes účet.

dms A přispění pomocí DMS...

  • Akce pořádaná webem spěchato.cz - nový ročník!
  • Akce pořádaná Whiskas a Pedigree pro naplnění misek byla dokončena 31.3. 2012. Naplnilo se 129.985 kočičích a 140.382 psích misek. Více o výsledku, fotky z předání krmiv a video najdete nahttp://www.naplntemisky.cz/, hlavní stránce akce. Chystá se další ročník.
  • Probíhá.