.... RSS zdroj .......

Spousta stránek se stejným zaměřením jako tyhle jsou popsané tím, že nebudou uvádět žádné informace ani fotografie při této tematice... Jenže lidi potřebujou otevřít oči!!!!!
Další věc je pochybná kosmetika.... Nevěřte nikomu, kdo nevlastní certifikát! Stále omýlaný Oriflame nebo Avon... Odpověď na ně zní takto: Vyhlašují že netestují.... dejte si pozor! Certifikát nevlastní, oni sami testy neprovádí, ale používají složky, které testovány byly! Vážně chcete být těmi, kdo zničí život pro krásu? Probuďte se! Na této stránce naleznete i seznam netestujících firem s certifikátem, určitě si zde najdete své oblíbené... Proč stát za pochybnými principy, když najdete spoustu spolehlivých? PROSÍM, UZNEJTE UŽ KONEČNĚ MOU PRAVDU!!!!!

Podepište nějaké naše PETICE...

Příšerný, či příjemný chov slepic

26. června 2012 v 15:52 | Malorin Ikafati |  Zvířata - Hlavní rubrika
Přečtěte si o tom, jak žijí slepice ve velkochovech (většinou, i když ne vždy špatně)... Přečtěte si, jak poznat na vejcích v obchodě jak byly chovány jejich slepice. Klikněte na ,,Celý článek''.


Samozřejmě, obecně je známo, že slepice se chovají ve velkochovech, a tak, kdyby například jejich vejce byla nakažlivě nemocná kvůli špatnému zacházení, bylo by těch nakažených vajec spoustu, nemyslíte? Když kupujete vejce, lidé říkají.... ,,Ale to přece nemůžu vědět ani ovlivnit, kde chovají slepice! Nepoznám to na těch vejcích!''. Ale omyl, tahle výmluva neplatí.
Poznáte to takto:Nejlepší by bylo, kdyby každý kupoval jen nulou označená vejce. Ta jsou ale drahá, navíc, nemají je všude. Číslo jedna je ještě dobrý chov, číslo dva jsou pořád ještě zdravá zvířátka s trochou prostoru. Jenže slepice v chovných klecích, 3, nemají žádný prostor pro život, jsou natlačené jedna na druhou, některá vejce snášejí předčasně ve stresu a depresi.

Takto nějak klecnářský chov vypadá:
A tohle není nejhorší případ....

Málo prostoru, na nějakou hierarchii není místo...

Slepice jsou náchylnější na nemoci, když jich je tolik namačkaných v jedné kleci...

Stání v kleci slepicím způsobuje bolest, mají zatuhlé klouby, křehké kosti, které se pak lámou a mají problémy s vykloubením končetin...

Protože pro velkochovy jsou peníze až na prvním místě, záleží také, kolik si budeme ochotni zaplatit za lepší vejce. Od začátku tohoto roku, 2012, jsou zakázány klasické klece, smí se používat pouze takzvané obohacené. Obohacené klece jsou ale jen o málo větší, než ty klasické, vidíte je i na fotce.
V Nizozemsku či dalších zemích už je naprosto normální, že vejce od slepic z klecí jsou stažené z prodeje, to i v super a hypermarketech apod. U nás se obchody dohrabaly jen k tomu, že přidaly na pulty i vejce z jiných chovů. Ano, jen toto! To snad není možné... Ale ano, je.

Chovy argumentují někdy i dokonce tím, že slepice jsou JEN STROJE NA VEJCE, NEBO PROSTĚ JEN ZVÍŘATA. A jak může někdo něco takového říct, jako kdyby nebyly živé bytosti, na to se neptejte mě, ale napište velkochovatelům.

Život přece patří jen tomu, kdo ho žije, a to i slepičí. Když už, podle řádu života slepice zabíjíme pro maso a peří, tak bychom jim měli život alespoň zpříjemnit, neměly by zažívat utrpení ani bolest. A to lidé, kterým jde jen o peníze, nikdy nemohou pochopit, pokud se o to nepokusí. No a oni ani nechtějí...

Ostatní chovy:

číslo 2 - Chov v hale

Kdo říkal že je to v hale něco extra? Slepice tu už ale mají nějaký životní prostor a je o ně mnohem lépe postaráno...

číslo 3 - Chov s výběhem

A už se dostáváme někam jinam. Zde už slepice, kromě prostoru uvnitř, mají vždy i ohrazený prostor vně. Vejce s číslem 1 nejsou zas tak příííííííííšerně drahá, nemyslíte?

číslo 4 - BIO chovy

A BIO chovy? K tomu už nemám co říct, slípky jsou spokojené a zdravé. Nemají problémy, mají prostor, vše co si mohou přát...

Tak co myslíte? Stojí utrpení za pár korun navíc, alespoň za vajíčka s číslem 2? Po těchto fotkách... Z výběhových a BIO chovů vyzařuje štěstí. Tak jak?

Pokud chcete dát najevo, že s tímto nesouhlasíte, můžete si někam vložit tuto ikonku (není klikací a nepropaguje tento článek...). Snad se dostane co nejdál...


Malorin
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Juicy Couture Outlet Online Juicy Couture Outlet Online | E-mail | Web | 17. července 2012 v 9:12 | Reagovat

I’m still learning from you, but I’m improving myself.I definitely liked reading everything that is written on your blog.Keep the information coming. I liked it!

2 prophylactic prophylactic | Web | 22. června 2015 v 17:31 | Reagovat

hotovostní půjčka do domu :-?

3 Rozíkova Marie Rozíkova Marie | E-mail | 5. listopadu 2015 v 11:34 | Reagovat

máme chalupu na vysočině , pěstuji slepice  po staru, mají volnost vodu ,vše . Poslouchám  český rozhlas pana Petra Dobrého  ve všem s ním souhlasím  , jak můžu pomoct zachránit  slepice  , neslyšela jsem všechno   Díky za odpověd  Rozíková

4 edelson edelson | Web | 9. září 2016 v 3:00 | Reagovat

nebankovní půjčky v hotovosti 8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Aktuální akce pro veřejnost:

kliknutím zobrazíš stránku.....

Nový ročník! Nakrm psa - zn. spěchá to! Opět můžeme nakrmit psy jedním ze čtyř kliknutí. Další ročník akce s aktuálními pejsky k nakrmení najdete ZDE (http://nakrmpsa.spechato.cz/)

DMS Přispění přes účet.

dms A přispění pomocí DMS...

  • Akce pořádaná webem spěchato.cz - nový ročník!
  • Akce pořádaná Whiskas a Pedigree pro naplnění misek byla dokončena 31.3. 2012. Naplnilo se 129.985 kočičích a 140.382 psích misek. Více o výsledku, fotky z předání krmiv a video najdete nahttp://www.naplntemisky.cz/, hlavní stránce akce. Chystá se další ročník.
  • Probíhá.